temptext Technis
Rychlé vyhledávání Nabídka služeb Info pro občany
Drobečková navigace

Hlavní strana > Sportovní hala > Události na hale > Úvodní informace

Úvodní informaceÚvodní informace
Plány na výstavbu sportovní haly se objevovaly v minulosti v plánech vedení města často. K jejich realizaci nedošlo především z důvodu nepřidělení dotací. Představitelé města se proto rozhodli v období let 2013 – 2014 vybudovat sportovní halu z vlastních zdrojů. Důvodem byla neexistence moderního sportovního zařízení, přičemž v Kojetíně se sportům, které mohou halu využívat, věnují stovky lidí. Jde hlavně o volejbal, fotbal, tenis, florbal, ale také kanoistiku či badminton. Všechna tato sportovní odvětví dosáhla výrazných úspěchů a zaslouží si tento moderní sportovní stánek. Víceúčelová sportovní hala se začala stavět od 9.10.2014 na strategickém místě, nedaleko škol a blízko středu města. Práce byly ukončeny 10.8.2015.
Stavební část včetně vybavení sportovním materiálem stála 36.719 tis. Kč bez DPH.
Projektantem je firma Hutní projekty Frýdek Místek, a.s. Na podobě haly má výrazný podíl zlínský architekt Jaroslav Ševčík. Dodavatelem je firma Ptáček - pozemní stavby, s.r.o. Kojetín.
O využití haly probíhala diskuse se zástupci kojetínských škol a sportovních klubů. Především díky Ing. Leoši Ptáčkovi bylo dosaženo vysoké kvality objektu a souznění estetičnosti a užitné hodnoty stavby, která bude sloužit sportovcům z Kojetína a okolí řadu let.
17.8.2015 Ing. Jiří Šírek
starosta města